Arts EntertainmentArts EntertainmentMusicMoviesTVArts ExhibitsPerforming ArtsReality TVCelebrityPop CultureAnimationYoung Adult FictionBooksMovie ReviewsComic BooksNewsNewsTop NewsInternational NewsStrange NewsScience SpacePoliticsElectionsEnvironmentExtreme WeatherGovernmentCrime CourtsBusiness Cheap NFL Jerseys China FinanceSameSex MarriageSmall BusinessStock MarketGun ControlGlobal WarmingPersonal FinanceDemocratRepublicanPolitical BuzzMarketing and PRImmigrationLeisureLeisureFood DrinkTravelSpa BeautyAutos MotorcyclesBars ClubsRecipesDrinksBudget TravelDIY MechanicAuto ReviewsNatural BeautyLuxury TravelMakeupHair NailsTechTechGadgets TechVideo GamesInternetTech Arts EntertainmentArts EntertainmentMusicMoviesTVArts ExhibitsPerforming ArtsReality Wholesale Jerseys From China TVCelebrityPop CultureAnimationYoung Adult FictionBooksMovie ReviewsComic BooksNewsNewsTop NewsInternational NewsStrange NewsScience SpacePoliticsElectionsEnvironmentExtreme ParentingHealth FitnessEducationReligion SpiritualityWeight Loss DietingWeddingsGardeningHome Cheap Jerseys Free Shipping SportsRecreational SportsCollege SportsGeneral SportsFantasy SportsMotorsportsHunting FishingHikingCampingRunningEquestrianWater SportsAction SportsEndurance SportsRecreation. Kobe Bryant, who plays for the Los Angeles Lakers basketball team, stands accused of raping a 19yearold college student in the Colorado town of Eagle on 30 June.Cheap Nike NFL Jerseys China The BBC's David Willis in Eagle says that although American sport and basketball in particular has seen its share of sex scandals there have been few, if any, to rival the Bryant case.10 Reasons Why Being Famous Isn't All That Greatby Fotinoula Gypsyy3 years ago Oklahoma City Thunder AllStar Kevin Durant took to Harlem last night to play a little ball. Apparently things went swimmingly.Wholesale NFL Jerseys Online Yeah, I know, who's really going to guard him out there, right? Say what you will, that's an impressive performance. Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Store Coach Handbags Outlet Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Coach Handbags Coach Site Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors
cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nhl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount
BAŞKANLAR KURULUNDA ÖNEMLİ MESAJLAR
 

    Anasayfa

    Forum

       Ariv

       Resimler

  Fotoðrafçý Odalarý

     Arama

     yeler       

     letiim         
 
Haberler
BAŞKANLAR KURULUNDA ÖNEMLİ MESAJLAR
 
  
     BAŞKANLAR KURULUNDA ÖNEMLİ MESAJLAR
 

BAŞKAA ÖNEMLİ MESAJLAR

SESOB Olağan Başkanlar Kurulu toplantısında konuşan Başkan Hasan Alişan, SGK ve vergi borçlarının yapılandırmaları konusunda Başbakanın verdiği müjdeyle gayretlerinin olumlu sonuçlandığını kaydetti. Mesleki eğitim, afet kredisi,3D ve Ahilik Haftası’nın görüşüldüğü toplantıda Başkan Hasan Alişan önemli mesajlar verdi.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (SESOB) Olağan Başkanlar Kurulu toplantısı SESOB Konferans Salonunda yapıldı. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısına, meslek odası başkanlarının yanı sıra, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatiflerinin Başkanları ve Sanayi Derneklerinin Başkanları katıldı. SESOB Başkanı Hasan Alişan Başkanlığında gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sakarya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Devrim Şanlı, tarafından Doğu Marmara Kalkınma Ajansının yeni açılan Mali Destek Programının tanıtımı ve bilgilendirme” sunumu yapıldı. Proje karşılığı hibe desteği, proje bütçelerinin, koşullarının ve sistemin işleyişi konusunda bilgilerin verildiği toplantıda, program ile alakalı son başvuru tarihinin 31 Aralık 2010 tarihinde son bulacağı bildirildi.

Faaliyetler hakkında Başkanlar Kuruluna bilgiler sunan Hasan Alişan, “SESOB olarak Esnaf ve Sanatkarların ticari hayatlarını başarılı bir şekilde sürdürebilmesi için azim ve kararlılıkla çalışmalar yürütmekteyiz. Dünya ülkelerin kalkınmışlığında elde edilen başarının küçük işletmelere verilen desteklemelerden geçtiğinin bilinci ile hareket ederek, Ülkemizin ve ilimizin güçlü, ekonomik anlamda üst seviyelerde olması için temsil ettiğimiz esnaf ve sanatkarların her daim desteklenmesi gerektiğini her platforma ifade ederek etkin bir mücadele sergilediğimize inanıyorum” dedi.

 
Afet Kredisi

Esnaf ve Sanatkarların Ülkemiz için çok büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Başkan Hasan Alişan, “Azmimizin ve gücümüzün yegane kaynağı olan esnaf ve sanatkarlarımızın geleceğini garanti almak, onların istek ve beklentilerine cevap verebilen bir kurum olarak sorunlarımızın çözümünde etkin pay sahibi olmak, güçlü ve güzel bir şehir için rol üstlenmek üzerine kurulu olan bir anlayışla çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi. Afet kredisinin Marmara Bölgesinde olduğu gibi İlimizde de, esnaf ve sanatkarların kanayan yarası olduğunu ifade eden Başkan Hasan Alişan, “ Depremden sonra rahatlatan ancak bugün esnaf ve sanatkarlarımız kabusu olan afet kredisinden 7 bin insanımız icralıktır. Öyle ki yüksek uygulanan faiz oranları esnaf ve sanatkarlarımızın bu borçlarını ödemesini daha da imkansız hale getirmektir. (Örn: 700 TL’lik bir borca 18 bin TL’lik icra gelmektedir). Başbakana, Bakanlara, Milletvekillerine, Bürokratlara karşılaştığımız her yerde bu sorunu söyledik. Mayıs 2009 yılından itibaren 69 yazılı dosya ve resmi yazışma ile afet kredisindeki faiz oranlarının makul bir seviyeye çekilerek yapılandırmaya gidilmesi hususunda taleplerde bulunduk” dedi.

 
SGK

Başkan Alişan, Esnaf ve Sanatkarların kredi kullanıma engel olan, ödenmesi her geçen imkansız bir hal alan SGK prim borçları konusunda Hükümetten sürekli destek istediklerini kaydederek, “Ekonomik krizler nedeni ile piyasa da meydana gelen olumsuzluklardan en fazla etkilenen kesim olan esnaf ve sanatkârlarımız, her geçen gün artarak devam eden, ekonomik sıkıntı nedeni ile SGK (SSK, Bağ-Kur) taksitlerini ödeyememiştir. Esnaf ve Sanatkarların ayağındaki prangaların çözülmesi için uzun zamandan bu yana sürdürdüğümüz çalışmaların meyvesini geçtiğimiz ay Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjde ile aldık. Bilindiği üzere bu ay için de veya Kasım ayında SGK prim borçlarında yeniden yapılandırmaya gidilmesine karar verildi” dedi. Alişan ayrıca Mayıs 2009 yılından itibaren 56 yazılı dosya ve resmi yazışma ile SGK prim borçlarında yapılandırmaya gidilmesi hususunda taleplerde bulunduklarını kaydetti.

 

 

Vergi

Ülkesine en büyük katma değeri sağlayan esnaf ve sanatkarlarımızın biriken SGK ve vergi borçlarından dolayı yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Başkan Hasan Alişan, “ Ticaret erbabının vergi borcu nedeni ile banka hesaplarına el konulması, araçlarının bağlanması, gayrimenkullerinin satışa çıkartılmasını ekonomiye verilen en büyük zarar olarak gördük. Esnaf ve Sanatkarların yaşatılması gerekirken, e-haciz esnafımızın adeta sonun hazırladı. Bunun önüne geçmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf ederek e-hacize son verilmesini istedik. Başbakanımızın vergi borçlarında yapılandırmaya gidileceği müjdesi, tüm çabalarımızın yoğun temaslarımızın sonucu olarak bizleri mutlu etmiştir” dedi.

 
3D

Başkan Hasan Alişan, 7 ana madde ve 30 alt başlıktan oluşan, “Esnaf ve Sanatkarlar Değişim Dönüşüm ve Destek (3D) Strateji ve Eylem Belgesi Planı” konusunda sorunlu alanlarının tespitinin yapılması, değişen ve gelişen Dünya şartlarına uyum sağlamada öncü olma gayreti, eğitimli ve çağdaş norm hedefini taşımasından memnun olduklarını kaydetti. 3D ile alakalı görüş ve öneri raporu hazırlandığını ayrıca, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’le istişare toplantısı yapıldığını söyleyen Başkan Alişan, “ Kredilendirme ve destekleme modellerinin yoğunlaştığı bu pakete afet kredisi, SGK ve vergi yapılandırmalarının dahil edilmesini istedik” dedi.

Sakarya

Esnaf ve Sanatkarların öncelikli beklentilerine cevap veren çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Başkan Alişan, “ SESOB olarak şehrimizi yakından ilgilendiren her konuda üzerimize düşen tüm görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Kentsel Dönüşüm ve Kentime Sahip Çıkıyorum projelerinde esnafın temsilcisi olarak onların savunucu olduk, aynı zamanda şehrin geniş vizyonda geleceğe hazırlanması gerektiği anlayışından da vazgeçmedik” dedi. Mesleki eğitim alanlarında sürdürülen etkinliğin gelişime ve ihtiyaca paralel olarak devam edeceğini söyleyen Başkan Alişan, Başkanları kurulunda hedeflerini anlattı.

 

Toplantı genel ve yerel sorunların görüşülmesi ile devam ederken,11-17 Ekim tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası hakkında görüş alışverişleri yapıldı.

 
    Yorum Says : 0     Okunma  :   2179   Eklendii Tarih : 10.10.2010  
  

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Bu erie  0   Kii Puan Verdi.

 

  

   Yorum Yap

 

sim :

Mail :

Yorum

 

Kaln Yazi talik Yazi Alt izgili Yazi Sola Daya Ortala Saa Daya Resim Ekle  Link Ekle

  
 
 
 
    

ANASAYFA  |  YELER  |  ARV  |  RESMLER  |  ZYARET DEFTER  |  LETM

   2010 |  Copyright 2010 - AFO

Ynetim Paneli

Adapazary Fotoğrafçılar Odası AFO